Hlavná stránka
Paintball Obchod Požičovňa Galéria Náš tým Kontakt

Paintballové guličky

- ide o želatinovú, zdravotne nezávadnú škrupinku, ktorá je naplnená zmesou potravinárskeho farbiva, želatiny a oleja

Výroba paintballových gulčiek.

Starostlivosť o paintballové guličky

Kolísavé teploty a vlhkosť vzduchu môžu dramaticky pôsobiť na presnosť
a kvalitu paintballových guličiek. Pokiaľ chcete, aby podávali maximálny výkon,
je nutné im venovať dostatočnú starostlivosť a pozornosť.

Na kvalitu guličiek negatívne pôsobia hlavne extrémne teploty. Pre vhodné skladovanie guličiek je potrebné si uvedomiť, že plášť guličky obsahuje minimálne množstvo vody a je celý z prírodných materiálov. Pretože chladný vzduch je relatívne suchý, bude vodu z plášťa guličky odparovať a naopak
v horúcom a vlhkom počasí bude zase plášť guličky vodu absorbovať ako špongia.

Doporučené skladovacie podmienky:

1. Ideálna teplota pre skladovanie guličiek je v rozsahu od 15°C do 30°C. Relatívna vlhkosť vzduchu by mala byť medzi 40 - 50 %. Akékoľvek iné hodnoty mimo uvedený rozsah, môžu mať nežiaduci vplyv na kvalitu guličiek. Tieto podmienky platia ako pre letné, tak aj pre zimné guičky.

2. Uchovávajte guličky utesnené v originálnych vrecúškach. Keď ich necháte otvorené, guličky budú reagovať s prostredím a rýchlejšie sa stanú buď krehkými alebo zmäknú.

3. Pokiaľ skladujete guličky dlhšiu dobu v krabiciach, alebo originálnych vrecúškach, tak ich vždy pravidelne otáčajte, aby na guličkách nevznikali preležaniny.

4. Na ihrisku nechávajte guličky v zásobníkoch, tubách a krabiciach len na dobu potrebnú na hru.

Typy pre chladné počasie:

- Pri hre nechávajte guličky na teplom mieste (napr. vo vykúrenom aute,
alebo na inom teplom mieste). Plňte svoje zásobníky a tuby tesne pred hrou
a vyprázdnite ich čo najskôr po hre do nádoby na teplom mieste.

- Nepoužívajte guličky, ktoré boli zmrznuté. Guličky môžu niekedy premrznúť
a ani si to neuvedomíte. Napríklad si ich necháte nejaký čas, alebo cez noc
v zaparkovanom aute a potom im už nič nepomôže.

Typy pre teplé počasie:

- V teplom (horúcom) počasí má veľký vplyv na kvalitu gulčiek nie len vysoká teplota, ale je potrebné sledovať aj vlhkosť vzduchu.

- Ideálne by bolo skladovať guličky na klimatizovanom mieste alebo v aute spolu s ostatným príslušenstvom. Jediné, čo môžeme poradiť je nevystavovať guličky priamemu slnku a vždy ich dávať niekam do tieňa a relatívneho chladu
(toto platí nie len pre guličky, ale aj pre tlakové fľaše a zbrane). Najväčšou chybou je nechať guličky a ďalšie vybavenie na slnku v zaparkovanom autu.

- Pokiaľ sa na guličkách vytvoria ploché škvrny po celom plášti, môže to byť následok vystavenia guličiek vplyvom vysokej vlhkosti a tepla.

Hlavne si zapamätajte, že čím dlhšie necháte guličky v nevyhovujúcich podmienkach, tým väčšia je pravdepodobnosť, že kvalita guličiek bude negatívne ovplyvnená. Pokiaľ je gulička vystavená extrémnym podmienkam (chlad 0°C, teplo 35°C) napríklad iba 20 minút, stačí to na nepriaznivé ovplyvnenie ich kvality.Vyrobila spoločnosť DM SOFT SK, s.r.o.